Basında Biz | Haberler
PTT Genel Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu 171. Kuruluş Yıldönümü Konseri Verdi. / 29.11.2011

PTT Genel Müdürlüğü Sağlık ve Sosyal İşler Başkanlığının koordinatörlüğünde, PTT personeli ve yakınlarının iştiraki ile kurulan PTT Türk Halk Müziği Korosu, TRT Sanatçısı Şef Ümit Bekizağa yönetiminde İkinci konserini verdi.

Ankara Resim Heykel Müzesi salonunda, 28 Kasım  2011 Pazartesi günü, büyük beğeniyle izlenen konserin sunuculuğunu Murat Doğan yaptı.


Ankara Radyosu'nun değerli saz sanatçılarının ve PTT Türk Halk Müziği Korosu personelinin sunduğu konser programında, Türk Halk Müziğimizin birbirinden güzel ezgileriyle güzel bir akşam paylaşıldı.


Konser programına,  PTT Genel Müdürlüğü Kurul ve Daire Başkanları, PTT personeli ve misafirler katıldılar.


Yurdumuzun her bölgesi içerisinde özellikler arz eden çok zengin icra tavırları ile birlikte zengin bir kültür oluşturan birbirinden güzel Türk Halk Müziği eserleri,  ikinci kez konser veren PTT Türk Halk Müziği korosu tarafından başarıyla seslendirilerek büyük alkış aldı.


Şef Ümit Bekizağa yönetimindeki PTT Halk Müziği Korusu davetliler tarafından büyük beğeni kazanırken, konsere katılan konuk sanatçı Coşkun Gök, söylediği birbirinden güzel türkülerle misafirlere keyifli anlar yaşattı.


PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural yoğun programı nedeniyle konsere katılamadığından dolayı,  konser bitiminde  Genel Müdür adına, Koro Şefi Ümit Bekizağa ile konuk sanatçı Çoşkun Gök’e, PTT Özel Kalem Müdürü Hikmet Özkan tarafından  çiçek takdim edilerek, Genel Müdürümüzün selam ve tebrikleri tüm izleyenler ve koroya iletildi.